Alüminyum hurda fiyatı birçok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Hurdanın nicel ve nitel özellikleri, alüminyuma olan talep, metal borsalarının durumu fiyatı yakından etkileyen faktörler arasındadır. Karlı bir hurda ticareti için bunlara hakim olmak önemlidir. Nitekim alüminyum hurdası pek çok sektörde ham maddeye dönüştürülerek kullanılabilmektedir.

Alüminyum Hurda Fiyatı

Hurda Alüminyum Fiyatları 38,11₺/Kg
Ofset Matba Kalıbı 46,50₺/Kg
Profil Alüminyum 38,10₺/Kg
Alüminyum Talaş 25,18₺/Kg
Sert Alüminyum 32,19₺/Kg

Alüminyum hurda, genelde yüksek fiyatla alınan ve kategorilere ayrılan bir metal türüdür.

Günümüzde balkon, kapı gibi inşaat alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

İstanbul Hurdacı olarak geri dönüşümlü hurdaları güncel alüminyum hurda fiyatları üzerinden listeleme yapmaktayız.

Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda alüminyum fiyatları cinsine ve içeriğine göre değişmektedir. Birçok alüminyum türü vardır. Saflık oranına ve işlenmesine göre de fiyat değişebilir. Fiyat değişikliğinde diğer bir faktör ise boyalı veya boyasız alüminyum olmasıdır. Bazı alüminyum türlerini sıralayacak olursak şunları sayabiliriz:

 • Çıkma Profil: Genellikle binaların yenilenmesi veya yıkılması ile elde edilir. Bina camı ve kapı kasaları çıkıntılı profilleri olarak adlandırılır.
 • Tel Alüminyum: Şehirlerarası yüksek gerilim hatları, yani iletim hatlarının sökülmesi sonucu oluşan atıklardır. Ayrıca genleşmeden kaynaklanan hasarı önlemek için çelik tel içerebilir. Tel hurda, fiyatı en yükseklerden biridir.
 • Alüminyum Jant: Alüminyum jantlar binek otomobillerde yaygın olarak kullanılır. Jant hurdası fiyatları da genelde yüksek olabilir.
 • Ara iş Alüminyum: Boyasız profil veya sac olarak adlandırabilir. Bu hurda, üretim atığı olarak kabul edilir. Genellikle alüminyum doğrama gibi imalat sürecinde ortaya çıkar.
 • Matbaa / Ofset Alüminyum: Bu alüminyum hurda türü ise, matbaadaki baskıdan sonra oluşan atıktır.
 • Alkoband Soyması: Cephe kaplamasının yenilenmesi sırasında hurda alüminyum ve plastiğin birbirinden ayrıştırılması sonucu elde edilir.
 • Kutu Alüminyum: Kola kutuları, bira kutuları vb. şekillerde bilinmektedir. Karton hurda fiyatları genelde ucuzudur.
 • Sert Alüminyum: Genellikle bazı otomobil parçaları sert alüminyumdan yapılır. Sert alüminyum hurda fiyatı da genelde düşüktür.
 • Üretim Artığı: Üretimden sonra oluşan boyalı veya boyasız düşük saflıkta alüminyum hurdadır.

Alüminyum hurdasının elde ediliş biçimine göre fiyat farkı oluşmaktadır. Kullanmanız gereken hurda türüne göre en uygun seçimi yapabilirsiniz. Gerekli ürün açıklamaları ve güncel fiyat listeleri için İstanbul Hurdacı’ya ulaşabilirsiniz.

Alüminyum Hurda Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Alüminyum hurda fiyatı hakkında net bir şey söylemek doğru olmayacaktır. Çünkü alüminyum hurda çok yönlü bir malzemedir. Pek çok kişi sadece dış kaplama olarak düşünür ama bu doğru değildir. Alüminyum mineralleri, farklı malzeme türleri barındırabilir. Bazıları geri dönüştürülebilir. Bazıları geri dönüştürülemeyen türdedir.

Alüminyum hurda fiyatını etkileyen etmenleri sıralayacak olursak;

 • Alüminyum hurda fiyatları ağırlığa göre değişiklik gösterebilir.
 • Ürünün durumu fiyatı değiştirebilir
 • Ayrıştırmaya göre değişebilir.
 • Firmadan firmaya fiyat değişikliği olabilir.

Alüminyum, birçok malzeme türü içerebilmektedir. Fiyat belirlenmesinde, genel olarak ağırlığın etkilediği düşünülse de malzeme cinsi oldukça etkilidir Başta demir olmak üzere alüminyum hurdası da oldukça yoğundur ve en çok talep edilen hurdalardan biridir. Tüm ürünler geri dönüştürülebilir, ancak alüminyum hurda için fiyat dalgalanmalarına yol açan belirli faktörler vardır.

Bundan dolayı, İstanbul Hurdacı olarak, birçok alüminyum hurda türlerinde ve en ekonomik fiyatlar ile hizmetinizdeyiz.

Alüminyum Hurda Fiyatı Hakkında

Alüminyum Hurda Nedir?

Alüminyum hurda, alüminyumun kendisi kullanılarak yapılan ürünlerden geri dönüşüm için çıkarılan bir alüminyum parçasıdır.

1 Plaka Alüminyum Kaç Kilogramdır?

1 plaka alüminyum kilosu ebata göre değişmektedir. 1000 mm ebadındaki plakalar 11 kilodur.

Alüminyum Paslanır mı?

Alüminyum oksidasyona ve korozyona karşı yüksek dirence sahiptir. Bu nedenle aşırı asit ortamlarında paslanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir